خدمات

سم پاشی

 سمپاشی درختان:

1- قبل از اینکه سمپاشی درختان را انجام دهید ابتدا شناخت کافی از نوع سم، فرمولاسیون آن، مدت زمان لازم برای اثر گذاری، تاثیرات آن بر روی انسان، نحوه اثر گذاری و… داشته باشید. این اولین اقدامی است که هر باغدار باید انجام دهد. این اطلاعات نه تنها به افزایش کارایی سم کمک نموده بلکه خطرات زیست محیطی و آسیب های وارده به سلامتی شما به کمترین مقدار کاهش می یابد.
2- سم مورد استفاده باید با نوع آفت و نوع گیاه تطابق داشته باشد. این مسئله بسیار بر روی کارایی سم و محافظت از درخت تاثیر می گذارد. برای مثال ممکن است برخی از آفات به داخل گیاه نفوذ کرده و نیاز به استفاده از سموم سیستمیک باشد. آیا می دانید کوچکترین خطا در انتخاب نوع سم سیستمیک سازگار با گیاه باعث مرگ درخت خواهد شد؟ به همین دلیل است که شما نباید سر خود و بدون مشورت با یک مهندس با تجربه، از یک نوع سم برای تمامی گیاهان استفاده کنید. درختان و سبزیجات درجه متفاوتی از سازگاری را به انواع سموم داشته و در زمان سمپاشی درختان باید به این مسئله  توجه شود.
3- زمان سمپاشی درختان بسیار مهم است. برای مثال اگر دیرتر از موعد اقدام نمایید، مجبور خواهید بود دوز بالاتری از سم را مصرف کنید. به جز تاثیرات منفی بر روی گیاه، این عمل مقاومت آفات به بیماری ها را به سم در پی زمان به دنبال خواهد داشت. بدترین اتفاق در امر کشاورزی، مقاوم شدن آفات و امراض به سموم است. در این صورت شما مجبور خواهید بود هر بار از سم قوی تر و به تعداد دفعات بیشتری استفاده کنید که قطعا آسیب های اکولوژی زیادی را به دنبال خواهد داشت.
4- فراموش نکنید که حداقل تا چندین ساعت بعد از سمپاشی نباید بارندگی رخ بدهد چرا که اثر سم را از بین خواهد برد. بنابراین ابتدا وضعیت آب و هوایی را کنترل نموده و سپس اقدام کنید.
5- توجه کنید که به هیچ عنوان نباید در یک روز بادی سمپاشی را انجام دهید. در این زمان بادبردگی رخ خواهد داد. چنین اتفاقی علاوه بر اینکه کارایی سمپاشی درختان را کم می کند، بلکه چند عارضه دیگر خواهد داشت. در ابتدا بحث سلامتی را باید در نظر گرفت که بادبردگی سم منجر به مشکلات تنفسی می گردد. از سویی دیگر این سم بر روی گیاهان مجاور تاثیر گذاشته و در صورت حساسیت، منجر به سوختگی گیاهان می شود.
6- یکی از نکات مهم که باید در سمپاشی درختان مد نظر قرار دهید، دستورالعمل استفاده از سم است. معمولا هر سم برای چند خانواده از گیاه ساخته شده و برای هر کدام، دستورالعمل خاصی دارد. اجرای کار خارج از ان، خسارت زا خواهد بود.
7- نازل هایی که برای سمپاشی درختان استفاده می شود بر روی کیفیت کار و عملکرد نهایی سم تاثیر می گذارد. در زمان خرید به سراغ نازل مناسب متناسب با نوع درختان و گیاهان بروید.
خودران کشاورزی R150 XAG مناسب برای باغات و درختان است با ساختاری قدرتمند در برابر شرایط سخت و سمپاشی دقیق همه جهته و پوشش دهی تا 360 درجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *