خدمات

بذر پاشی

پهپاد ها می توانند در جهت تحلیل و تجزیه زمین های کشاورزی و خاک موجود در آن ها به کار گرفته شوند . به عبارت دیگر امروزه مولتی روتور هایی وجود دارند که نقشه های سه بعدی با دقت فوق العاده بالا تهیه می کنند و آن ها را در اختیار کشاورزان قرار می دهند .
در ادامه نیز این نقشه ها مورد بررسی قرار می گیرند تا تجزیه و تحلیل وضعیت خاک ، فرایند فرسایش و میزان رطوبت موجود در آن با سهولت بیشتری صورت پذیرد . اطلاعات به دست آمده در این نوع بازرسی ها اهمیت بسیار زیادی در برنامه الگو های کاشت بذر دارند . جالب است بدانید حتی پس از اتمام فرایند کاشت بذر نیز این اطلاعات در زمینه آبیاری و مدیریت سطح نیتروژن موجود در خاک استفاده می شوند .

اگر چه هنوز کاشت بذر با استفاده از پهپاد ها به امری متداول تبدیل نشده است ، با این حال بعضی از برند های تولید کننده پهپاد مدل هایی را مخصوص این کار طراحی کرده اند . این گونه سیستم ها می توانند غلاف های حاوی دانه را به سمت زمین های زراعی شلیک کنند و مواد مغذی را داخل خاکی که از قبل آماده شده است بکارند . لازم به ذکر است که این روش هزینه های کاشت بذر را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد و در مدت زمان کوتاه تری به پایان می رسد .

یکی از بزرگترین مشکلاتی که اکثر کشاورزان با آن روبرو هستند عدم توانایی در نظارت صحیح بر زمین های وسیع است . این مشکل در حال حاضر با توجه به ظهور الگو های آب و هوایی غیر قابل پیش بینی بیشتر از قبل به چشم می آید و باعث افزایش ریسک و هزینه نگهداری از محصولات در حال رشد می شود . در چنین شرایطی استفاده از مولتی روتور ها و تصاویر تهیه شده از آن ها راه حل منطقی به نظر می رسد . زمانی که این تصاویر در قالب یک انیمیشن کوتاه پشت سر هم نمایش داده می شوند ، می توانند فرایند دقیق رشد محصولات و تغییرات به وجود آمده در آن ها را نشان دهند . بنابراین نظارت دقیق بر زمین های کشاورزی با استفاده از پهپاد ها می تواند ناکارآمدی تولید را مشخص کند و به مدیریت هر چه بهتر محصولات منتهی شود

برخلاف هواپیما های مرسوم و عظیم الجثه، خرید ، آماده سازی و استفاده از پهپاد هایی همچون کوادکوپتر، دوال کوپتر به مراتب ارزان تر خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *